SILESIA Ośrodek Szkolenia Kierowców


ul. Mickiewicza 16
Katowice

Biuro czynne: pn. - pt.: 11:00 - 17:00

Telefon: 
e-mail: 
Strona www:

Kategorie A1, A2, A, B
Cena za kat. B od 1600 zł *
* - dla uczniów szkół średnich zniżka 50 zł
Opłata za egzamin wewnętrzny 0 zł
Materiały dydaktyczne materiały szkoleniowe w cenie kursu
Płatność za kurs w ratach możliwość opłaty za kurs w nieoprocentowanych ratach
Dodatkowa godz. kat. B po kursie 60 zł
Dodatkowa godz. kat. B bez kursu 60 zł
kursy dla niepełnosprawnych - kursy dla niepełnosprawnych brak danych
kursy dla gluchoniemych - kursy dla głuchoniemych brak danych
courses in English - courses in English no data

Miejsce wykładów:

- ul. Mickiewicza 16Informacja ze strony www szkoły:

   prawojazdy W 2008 roku Ośrodek Szkolenia Kierowców "Silesia"

obchodził osiemnastolecie swojej działalności. Jesteśmy jednym z większych ośrodków na Śląsku, a przez te wszystkie lata nabraliśmy sporego doświadczenia w szkoleniu kursantów na przyszłych kierowców.
W
spółpracujemy z fachową kadrą szkoleniową - pracuje dla nas ponad dwudziestu instruktorów (w tym panie), dlatego możemy zaryzykować stwierdzeniem, że każdy wybierze coś dla siebie.
Dysponujemy szesnastoma samochodami i każdy z Was ma możliwość zapoznania się z wszystkimi modelami samochodów, na których przeprowadzane są egzaminy w Centrum Egzaminowania w Katowicach.
Wszystkie samochody są nowe, najstarszy nie przekroczył dwunastu miesięcy, jest to istotne z punktu widzenia klienta, ponieważ im mniej usterek czy awarii, tym mniej odwołanych jazd.
Dołącz do grona zadowolonych kursantów Naszego Ośrodka, który podczas swojej 18-letniej działalności wykształcił około 35 000 tys. kierowców.
W trakcie dwumiesięcznych zmagań wspierać Was będą doświadczeni i anielsko cierpliwi Instruktorzy. Swoje pierwsze kroki w karierze kierowcy stawiać będziecie w samochodach marki Fiat Punto2 oraz Fiat Grande Punto, czyli pojazdy identyczne jak na egzaminie państwowym. Zapewniamy fachową opiekę przez cały okres trwania kursu, służymy radą i wsparciem duchowym kierownictwa.

Kurs w przybliżeniu trwa dwa i pół miesiąca (można robić go krócej, ale można też dłużej - zależy to tylko od Ciebie), zgodnie z przepisami obejmuje 30 godz. wykładów oraz 30 godz. (zegarowych) jazd.

Zajęcia teoretyczne
Cykl 10 spotkań teoretycznych , obejmuje wiedzę z zakresu znajomości kodeksu drogowego, ratownictwa medycznego i zakończony jest egzaminem wewnętrznym z teorii. Każdy wykład zawiera poszczególne zagadnienia i tematykę przepisów z ustawy „PRAWO O RUCHU DROGOWYM”, w związku z tym osoba zainteresowana kursem na prawo jazdy nie powinna rozpoczynać zajęć teoretycznych w przypadkowym momencie (np. dopisując się na kurs w trakcie jego trwania) jak to stosuje część ośrodków.

Zajęcia praktyczne
Po ukończeniu części teoretycznej rozpoczyna się 30 godzin praktycznej nauki jazdy, a więc najciekawsza część kursu. Przez ten czas będziecie zmagać się z jazdą po mieście pełnym niespodzianek.

W ostatnim tygodniu czeka Was trochę emocji - czyli wewnętrzny egzamin z jazd.
Nasi kursanci w ramach ceny otrzymują:
·         Materiały szkoleniowe (książki oraz CD)
·         Badania lekarskie
·         1 godzina jazd na trolejach (nauka trudnego wyjścia z poślizgu pod bacznym okiem instruktora rajdowego)
·         Jazda w aklogoglach (symulacja jazdy pod wpływem alkoholu) 
Zadowoleni i dobrze przygotowani możecie już samodzielnie zgłosić się na Egzamin Państwowy do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na ul. Francuska 78 (czynne w godz. 9:00 - 19:00) gdzie wyznaczą Wam termin egzaminu za około dwa, trzy, ..., miesiące.

Kurs może być płatny w czterech nie oprocentowanych ratach - przy zapisie wpłacasz 300 zł co gwarantuje Ci miejsce na Kursie.    Polecamy:prawo jazdy


Strona główna
polska wersja serwisu prawa jazdy english version die Deutsche Version
Aktualności:
Prawo jazdy - zmiany w przepisach:
W czerwcu wejdą w życie zmiany przepisów dotyczących prawa jazdy. Największa nowość polega na tym, że tak zwani młodzi kierowcy, czyli ci co mają prawo jazdy mniej niż 2     >> więcej

Dobry moment na zapisanie się na kurs:
Po wprowadzeniu nowych przepisów 19 stycznia 2013 roku, szkoły nauki jazdy świecą pustkami. Nie dość, że kursanci są zdezorientowani jeśli chodzi o egzamin teoretyczny, t     >> więcej

Polecamy:
Ciekawe linki
statystyka     wszelkie prawa zastrzeżone - Prawo jazdy Katowice